Розівський старостинський округ

Назва центральної садиби: село  Розівка

Відстань від центральної садиби до районного центру 39 км.

В.о.старости: Кофанова Таїсія Михайлівна , тел. 9-65-42

До складу округу входять села: Розівка, Дружба, Зірка, Червоне.

Історія створення Розівської сільської ради

Село Розівка утворилося у 1925 році. Поряд були розташовані села Сінники, Велетень, Тельман, Маяк, Тягли, Поповка, які влились в одне село – Розівка.

Жителі цих сіл займались вирощуванням бавовни, садівництвом, тваринництвом. Близькість залізниці дозволяла жителям сіл займатися торгівлею. Через село Розівка, ще в 16-18 ст. проходила дорога в Крим, по якій запорізькі козаки, на бричках, їхали за сіллю.

В 1928 році переселенці, які прибули із Чернігівської, Харківської Полтавської областей організували комуну «Степовий велетень».

В 1929 році на землях об’єднаних сіл була організована артіль «Комуна», що займалась вирощуванням каучукових рослин.

В 50-ті роки всі навколишні села об’єдналися в Сокологірненський ефіромасличний радгосп-завод, який займався вирощуванням шавлія, лаванди, коріандру, рози, але в кінці 90-х років радгосп було ліквідовано, землі розпайовані меж жителями сіл.