2 грудня - Міжнародний день боротьби за скасування рабства!

Дата: 01.12.2020 10:13

Проблема торгівлі людьми не втрачає актуальності. Нині щороку постраждалими стають близько 2 млн. осіб, причому третина з них - діти. Не варто вважати, що до тенет сучасних работорговців потрапляють люди з низьким освітнім рівнем. Як свідчить статистика, потрапити в рабство може будь-хто, зокрема, серед постраждалих чимало людей з технічною та, навіть, вищою освітою. Теж саме стосується і віку: серед зареєстрованих постраждалих наймолодшій було лише три роки, а найстаршій – вісімдесят три. На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.

Відзначається  зростання кількості людей, які  прийняли б ризиковані пропозиції працевлаштування за кордоном. Щодня з’являються нові шахрайські схеми, посилюється активність торгівців людьми, міграційні настрої, а з ними і вразливість до торгівлі людьми, посилились.

Міністерство соціальної політики України є національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми.  За останні роки Мінсоцполітики значно посилило роботу щодо виявлення та ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Саме фахівці соціальної роботи, що працюють у громадах,  здатні донести до людей, інформацію про роботу Національної гарячої лінії з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів, яка з 2006 р. за підтримки Представництва Міжнародної Організації з Міграції в Україні працює на базі громадської організації «ТМЖК «Відродження нації».   Спеціалісти лінії надають консультації громадянам, які планують поїхати за кордон, або повернулися в Україну з-за кордону, маючи не зовсім вдалий досвід перебування закордоном.

Консультації надаються безкоштовно та конфіденційно!

527 – безкоштовні дзвінки з мобільних телефонів в Україні

0-800-505-501 – безкоштовні дзвінки зі стаціонарних телефонів в Україні

527.org.ua – електронні консультації (форма «Задати питання»)

Графік роботи гарячої лінії: щоденно з 08:00 до 20:00