10 грудня – Всесвітній день захисту прав людини

Дата: 08.12.2020 09:18

День прав людини відзначається 10 грудня – саме в цей день в 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини - епохальний документ, у якому були проголошені невід'ємні права, притаманні кожній людині незалежно від її раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних чи інших переконань, національного або соціального походження, майнового, станового або іншого становища. Декларацію переводять частіше, ніж будь-який інший документ в світі: її текст існує більш ніж на 500 мовах.

Загальна декларація прав людини надихає всіх нас. Кожен з нас щодня стикається з питаннями прав людини. Ці універсальні цінності закладені в основу єдиного людства. Рівність, справедливість і свобода – це ціна запобігання насильству та підтримання миру. Нехтування цінностями людства – де б і коли б воно не мало місце – наражає на небезпеку всіх нас. Нам належить захищати свої власні права і права інших людей.